Як розвивалася технологія виробництва профнастилу

Виробляти такий популярний і потрібний усім будівельний матеріал, як профнастил Бровари, почали майже двісті років тому. Значна цифра, хоча багато і помилково вважають, що цей невід'ємний елемент багатьох конструкцій як побутового, так і промислового масштабу, наш сучасник. За роки численних модифікацій профнастил знайшов безліч застосувань. Його листи відмінно виконують свої функції в якості покрівельного матеріалу дахів, навісів, облицювання стін, парканів, і навіть незнімних опалубок.

Тоді, багато років тому, виготовлення листів з металу являло собою примітивну операцію, в яку були включені більшість відомих нам технологій, внаслідок чого перші вироби зазнавали згубний вплив часу, вологи і механічних впливів. Незважаючи на досить низьку якість продукції, з моменту сходження з конвеєра першого листа профнастилу попит на нього відразу збільшився з нуля до декількох мільйонів тонн готової продукції на рік. У зв'язку з цим у перших виробників виникла необхідність не тільки в підвищенні якості продукції, але швидкості виробництва.

Сьогодні профнастил готовий виконувати не тільки корисну роботу, але і декоративну. Серед безлічі варіантів квітів і забарвлень, висоти профілю і відстані між ними, бажаючі трохи прикрасити своє житло, можуть вибрати листи профнастилу до душі. Але так було не завжди. У далекому 19 столітті вибір був невеликий, та й якість стали кульгало на обидві ноги. Давайте ж подивимося, як все починалося:

    1820 рік - англійський винахідник Генрі Палмер розробляє і збирає перший в світі верстат для виробництва профнастилу. Перші вироби відрізнялися недовговічністю і швидко вкрилися іржею, так як ніяких додаткових заходів по корозійної обробці не проводилося;
    1878 рік - в американському штаті Пенсільванія створюється модифікований верстат, що виробляє набагато більшу кількість листів профнастилу на добу. Якість при цьому вдається поліпшити ненабагато, але попит виходить задовольнити, хоч і частково;
    1893 рік - німецькі інженери змогли максимально здешевити виробництво, чим викликали нову хвилю попиту в Європі, після чого профнастил отримав світове визнання і потрібно було щось робити з якістю, адже конкуренція наростала величезним темпами.

У той же час США активно розробляє особливий вуглецевий сорт стали, а французькі вчені винаходять метод гарячого оцинкування листового металу. Протягом 20 століття характеристики профнастилу поліпшувалися, створювалося принципово нове обладнання і нові способи захисту стали від корозії. Сьогодні відомо як мінімум 4 ступеня захисту поверхні профнастилу від згубного впливу навколишнього середовища, що дозволяє йому служити вірою і правдою 15 років і більше без втрати якості за умови правильного зберігання і експлуатації.