Профнастил: економія не завжди виправдана

профнастил ценаЯкщо проаналізувати використання різних матеріалів на сучасному етапі розвитку будівельної галузі, то можна помітити, що крива популярності такої універсальної новинки, як профнастил, в останні кілька років різко поповзла вгору.

Торговельні, логістичні та складські комплекси, ангари, виробничі будівлі та споруди, огорожі, покрівлі - перелік областей застосування, в яких профнастил встиг завоювати міцні позиції, еще далеко не повний.

Основна причина такої затребуваності, а іноді й незамінності - відмінні споживчі характеристики, декоративні властивості і, звичайно, економічність. Остання якість, до речі, іноді ставиться споживачами профнастилу на перше місце, що не завжди виправдано. Різновидів, в яких виробляється, профнастил, існує декілька, вони відрізняються товщиною сталевих листів, кроком і формою профілю, і мають свои цільове призначення. У разі ж невірного підбору з метою заощадити кошти, придбавши більш дешевий варіант, профнастил втрачає велику частину своїх переваг, та й економія виходить досить сумнівною.

У таких випадках зазвичай доводиться або додатково посилювати готовий каркас, або вдаватися до повної переробки, щоб уникнути руйнування не розрахованої на необхідне навантаження конструкції в процесі експлуатації. Як приклад нерозумної економії можна привести використання профнастилу Н-57 (його запуск у виробництво відноситься до кризового періоду), яке не відповідає вимогам державного стандарту, замість потрібного Н-60, який відрізняється більшою корисною шириною. Страждає при цьому несуча здатність листів, що загрожує пошкодженням конструкцій з усіма витікаючими наслідками аж до загибелі людей, не кажучи вже про економічний збиток.