Будуємо паркан з профнастилу своїми руками

забор из профнастила Огорожа з профнастилу - найбільш популярний вид бюджетного огорожі на сьогоднішній день, причому як для промислових територій, так і для приватних дачних ділянок.

Що таке являє собою профнастил? Це профільовані листи, піддаються обробці (гофрування) на спеціальному сучасному обладнанні, після чого листи стали стають міцними, жорсткими і мають довгий експлуатаційний термін.

В якості основи матеріалу використовують сталь, оцинковану, яка може мати кольорове полімерне покриття. Саме воно покращує характеристики продукції, надають їй сучасний барвистий вигляд.

Якщо Ви все-таки розглядаєте варіант будівництва профнастилу своїми руками, то задумайтеся над перевагами такої роботи:

- По-перше, вартість Вашої роботи буде значно нижче, ніж наймаю спеціальну бригаду працівників. Ви зможете самостійно розрахувати матеріал і економно його використовувати за призначенням.
- По-друге, використовуючи профільований настил, Ви забезпечите свою конструкцію довговічністю, так як середній термін експлуатації профнастилу - близько 30 років; а якщо зупините свій вибір на профнастилі з полімерним покриттям, то продовжите життя свого паркану до 45 років;
- По-третє, в залежності від обсягу роботи і по суті самого огородження, робота з монтажу паркану з профнастилу забере у Вас всього лише кілька днів;
- По-четверте, вибираючи профнастил, Ви повинні проймати, що оцинкована сталь стійка до механічних пошкоджень, не вигорає і не піддається процесам деформації і корозії;
- По-п'яте, полімерне покриття може бути найрізноманітніших і оригінальних забарвлень, завдяки чому Ви зможете підібрати паркан під дизайн свого фасаду.

Всі ці пункти просто говорять про те, що паркан з профнастилу - найкраще рішення для будівництва огорожі при будь-яких умовах і цілях.

Для того, щоб закупити необхідну кількість будівельних матеріалів, потрібно знати площу огороджувальних території, висоту огорожі на різних рівнях ділянки, а також приділити увагу вивченню структури грунту. Після того, як зробите креслення, підрахуйте, скільки Вам необхідно додаткових матеріалів.

Потрібні матеріали.
1. Профнастил. Його можна купувати оцинкований та фарбований. Однак, як було вже сказано вище, краще все-таки звернути увагу на профнастил з полімерним покриттям, хоч і ціна на профнастил буде трохи дорожче. Він набагато привабливіше на вигляд і довше Вам прослужить. Потрібна ширина профнастилу, як правило, С8, С10, але якщо Ви будуєте паркан для довготривалого терміну дії, то підійде і С20. Коли будете рахувати кількість аркушів, врахуйте, що ще знадобляться вони при нахльостуванні один одного на одну хвилю профнастилу.

2. Як несучі стовпів можна купити труби з прямокутним або ж з квадратним перетином. Визначається кількість виходячи із загальної площі паркану (периметра) і довжини одного прольоту. Глибина посадки несучого стовпа визначається виходячи з якості землі, якщо вона глиниста, то близько 80 см, якщо піщана, то близько одного метра глибини посадки достатньо.

3. Лаги. Радимо вибрати профільну трубу, але за розміром вони повинні бути менше, ніж несучі стовпи.

4. Щоб закріпити профільовані листи, Вам знадобляться саморізи або спеціальні заклепки для монтажу листів з профнастилу.

Монтаж паркану з профнастилу.
З самого початку потрібно розмітити територію за допомогою рулетки, лазерної або ж звичайної. Там, де у Вас будуть стояти стовпи, потрібно вбити кілочки і натягнути між ними шнур. Слідкуйте за однаковим відстанню між ними.

Щоб встановити стовпи, потрібно пробурити отвори в землі за допомогою ручного або електричного бура. Ці ямки потрібно вирівняти по одній глибині. За цього приступайте до бутованію підстав стовпів. Уважно і акуратно утрамбуйте пісок, залийте цементним розчином. Поки бетон остаточно не застиг, можете коригувати рівність стовпів.

Каркас з металу потрібно монтувати за допомогою зварювання. Від того, як ви зваріть листи, залежатиме, міцність і довговічність паркану. Горизонтальні лаги потрібно встановити в одній площині. Якщо Ваш паркан не більш, ніж два метри у висоту, відмінно підійде два ряди лаг. Щоб забезпечити додаткову корозійну стійкість, можна лаги покрити спеціальним розчином і антикорозійною фарбою.

Профільовані листи слід кріпити за допомогою саморізів з захисними прокладками. Якщо Ви купити профнастил з полімерним покриттям, значить, заздалегідь продумайте і придбайте саморізи з необхідним кольором.

Як варіант, щоб паркан із профнастилу виглядав більш оригінально, можна побудувати паркан з цегляними опорами, надаючи загальному дизайну сучасного вигляду.